0212 528 0304 - 0212 807 0706
Çalışma Saatlerimiz : Haftaici 09:30 - 19:00 Cumartesi 09:30 - 17:30

Sıkça Sorulan Sorular

Spot Ürün Nedir?

Yurtdışından herhangi bir ülkeden yolcu beraberinde ülkemize getirilmiş olup pasaport kaydı yapılmış veya yapılmamış BTK vergisi (149₺) son kullanıcı tarafından ödenecek olan sıfır kapalı ambalajındaki ürüne Piyasa tabiriyle spot denir.

Yurtdışından gelmiş olan sim kart desteği olan ürüne pasaport kaydı yapılması gerekmektedir, cihaza sim kart takıldıktan sonra 4 ay süresince kayıtsız olarak kullanım süresi başlar,bu süre zarfında BTK kaydını yapmanız gerekmektedir aksi taktirde pasaport kaydını yapmaz iseniz cihazda "servis yok" yazacak ve BTK  iletişiminizi kesecektir tâki kayıt işlemini yapana kadar şebeke gelmeyecektir..


KAYIT NASIL YAPILIR?

Herhangi bir TC vatandaşının veya oturum izni almış yabancı uyruklu kişinin 4 ay içinde yurtdışından Türkiyeye giriş yapmış olması gerekmektedir.Kıbrıs , Ukrayna ve Gürcistan TC kimlik ile giriş çıkışlar dahildir, Umreden, Hacdan, Avrupadan, Amerikadan veya dünyanın neresinden olursa olsun pasaport ile gidiş geliş yapmış olan herkes olabilir.Pasaportu bulduktan sonra herhangi bir bankaya 149₺ telefon harç ücreti yatırılacaktır ve daha sonra pasaport sahibinin internetten "e-devlet"ine giriş yapıp "imei kaydet" menüsüne ulaşarak formu doldurup kayıt yapmalıdır, imei kaydetme işlemi  3-4  dk sürmektedir.İşlem tamamlandıktan sonra cihaz vergisi ödenmiş BTK sistemine %100 güvenli şekilde kayıt işlemi yapılmış olacaktır, kapanma gibi bir sorun yaşamayacaksınız.

Bir pasaportun  2 yılda bir telefon kaydetme hakkı vardır

Kayıt işlemi bir defaya mahsus yapılan bir işlemdir.


NOT:Pasaport bulamayanlara bizde yardımcı olabiliriz pasaport bulunabilme turizm zamanına göre degişmektedir 300-350₺.İster cihazı alırken kayıt işlemini biz yaptıralım ,isterseniz cihazı aldıktan sonra 4 ay süresi içinde kendiniz pasaport bulup 149₺ yaptırın veya bulamadınız bizimle irtibat kurun 1 hafta içerisinde biz yardımcı olalım.Firmamız kayıtlarla alakalı herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.


Swap Ürün Nedir?

Garanti çerçevesinde apple yetkili servislerine arızalı olarak giden cihazın yerine verilen sıfır yeni cihaza denir.

Swap cihaz fabrikadan sıfır olarak gelen üründür ve sıfır ekran jelatini üzerindedir,

Swap cihazın garanti süresi bir önceki cihazın garanti süresini devir alır, yani önceki cihazda garanti süresi ne kadar kalmış ise yeni cihazdada bu garanti devam eder,

Swap cihaz tamir görmüş ,müdahale edilmiş veya toplama bir cihaz degildir,

Swap cihaz sıfır , kutusuz ve çıplak olarak apple servisten teslim alınır , yanında standart kutu içeriği olan aksesuarları dahil değildir.


Swap Ürün Garantilimidir?

Swap(değişim) ürünü bir önceki cihazın garantisini devir aldığından dolayı ürüne göre garanti süreleri 0 - 24 ay arası değişmektedir.Satın aldığınız swap ürünün garanti süresini almadan önce sorup öğreniniz.


Spot Ürün Garantilimidir?

Apple Türkiye spot ürün için mart 2017'de aldığı kararname ile Zorlu Center ve Akasya Satış şubesinden servis hizmeti vermemektedir, servis hizmetini yetki verdiği diğer Kvk, Genpa, Troy, Pupa, başarı, esc servis, ekol iletişim vs.. servislerinden hizmet sağlanılmaktadır.Apple garanti kapsamında olan spot modelleri için fatura gerektirmez.

Hızlı Kurye Nasıl Çalışır?

Sadece İstanbul içi hızlı Kurye ile Kapıda ödemeli olarak gün içerisinde teslimatlar yapılır

• Müşteri urun siparişini whatsapp adresimizden yazar

• Adres ,Telefon ve konum belirtilir

• Kurye hizmeti ücretini pesin olarak hesabımıza havale yapar

• Urun teslimatında kapıda nakit veya banka havalesi yaparak güvenli olarak teslim alır

• Müşteri kredi kartı ile alışveriş yapacak ise MAIL ORDER* sisteminden işlem hemen tamamlandıktan sonra kurye ile teslimat yapılır

• Kredi Kartı ile kapıda ödeme yapılmamaktadır

• Kurye Ücreti Avrupa Yakası 30₺ -100 arası, Anadolu Yakası 40₺ - 120₺ mesafeye göre ücretlendirilir

Takas Nasıl Yapabilirim?

Kredi Kartımı Nasıl Kullanabilirim?

ÜrünümGaranti Kapsamındamı?

Sitemizde satılan sıfır ürünler distribütör, ithalatçı, spot, swap, imalatçı firmaların en az 15 gün en çok 2 yıl garantisi altındadır. Ürünlerin garanti süreleri markalarına ve ürün gruplarına göre 1 yıl, 2 yıl ve garantisi bitmiş olarak değişebilir. Tamir,servis ve değişim işlemleri garanti veren marka veya firma tarafından yapılmaktadır.

İthalatçı Garantili ve Android Ürünler fatura ve garanti belgesi gerektirir(Delta servis, Ritzy servis vs.)

Apple spot ürünler Avrupa modeli olan ürünler icin garanti servisi vermektedir, fatura gerektirmez çünkü Apple garanti sorgulama sitesinden garanti kapsamında olup olmadığına bakar.

Spot Avrupa Modeli Ürünler: iphone6s A1687 ve 6s plus A1688 - iphone7 A1778, 7 plus A1784 - iphone8 A1905 ve 7 plus A1897
Swap Ürün garanti süresi bitene kadar herhangi bir belgeye bakmaksızın servis hizmeti almaktadır.
Android Spot ürünler Türkiye garanti kapsamında genel olarak değildir
Arızalı ürününüzü faturası veya garanti belgesi ile birlikte, garanti belgesinden ya da kullanım kılavuzundan bulacağınız size en yakın yetkili servisi arayarak, garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilirsiniz.


Siparişimdarbeli, kırık geldi ne yapmalıyım?

Eğer ürününüz size hasarlıolarak ulaştı ise;

Yanında paketinizi açtığınızkargo görevlisine hasarlı ürün tutanağı hazırlatmanız gerekmektedir.

Bu tutanak ile birlikte ürünü / ürünlerifaturaları ile birlikte sorununuzu anlatan not ve kargo görevlisinehazırlattığınız tutanak ile birlikte, bize ödemeli olarak kargo ilegöndermenizi rica ederiz. Ürünler bize ulaştığında sorununuz ile ilgilenilecekve en kısa sürede yeni ürünleriniz size gönderilecektir.


Yeni aldığımürün arızalı çıktı, ne yapmalıyım?

Applekutusu'na göndereceğiniz arızalı ürünleri mutlaka problemini belirten bir not eki ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Ambalajından arızalı çıkan yeni ürünleriniz için 3 alternatif söz konusudur; onarım, değişim veya iade. Dolayısı ile mutlaka isteğinizi ifade eden bir not ile birlikte ürünü göndermeniz gerekmektedir.

Bu kategoriye giren ürünlerin gönderimleri Yurtiçi Kargo ile yapılırsa kargo ücretleri applekutusu.com tarafından karşılanır. Diğer kargo firmaları ile yapılan gönderilerin ücreti ödenmeyeceğinden kabul edilmeyecektir.

Tarafımıza ulaşan ürünler işlemin süresi, değişim ise tedarikçi fimanın stoklarına bağlı olarak, iade ise yetkili servisin vereceği rapora bağlı olarak, onarım ise yine yetkili servisin onarım süresine bağlı olarak değişmektedir.


ÜründenMemnun Kalmadım Ne Yapabilirim?

Aldığınız ürünü teslimat tarihindenitibaren 7 iş günü içerisinde applekutusu.com 'un düzenlemiş olduğu faturanız ve iadesebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.  İade işlemleri için;

• İade ürünlerinizi ekinde iadesebebini bildiren bir not ile göndermeniz gerekmektedir.

• İade etmek istediğiniz ürününfaturası kurumsal ise, ürünü iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iadefaturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payıdahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturasıkurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirdekabul edilmeyecektir.


ÖzelÜrünler İçin İade Şartları

Ürünün arızalı veya ayıplıçıkması halleri dışında,ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajınınaçılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

İadesi olmayan ürünler,

• Tüketicinin özel istek vetalepleri doğrultusunda sipariş edilen ürün,

• Tek kullanımlık bir ürünolması (ekran koruyucu, özel kaplama vb.)

• Her türlü yazılım veprogramlar

• Cep telefonu kılıf veaksesuarları.

• Vücut ile temas gerektirenürünler (kulak içi kulaklık, kulak üstü kulaklık vb.)

• Ürünün tekrar satışauygunluğunun yitirilmiş olması,

• İkinci el üründe 14 günlükdeneme süresinin dolması

• Ambalajı bozulmuş, ekranüzerindeki fabrika koruyucu jelatinin sökülmüş olması, ürün üzerindekiçiziklerin olması vb. durumdaki ürünlerin iadesi kabul edilememektedir.


İadeİşlemleri

Gelen ürün öncelikle tarafımızdanincelenir, gerekir ise ürünün yetkili servisine yâda tedarikçi firmaya testetmeleri için gönderilir. Bu işlem en geç 5 iş günü içerisinde tamamlanır.Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır.

İade işlemi onaylandığındadilerseniz iade bedeli ürünü kredi kartı ile aldıysanız kart hesabınıza ya dabanka hesabınıza havale olarak en geç 3 iş günü içerisinde ödenir, dilerseniziade bedelini karşılığında sayfamızdan yeni bir ürün satın alabilirsiniz.

• İadeler mutlaka son kullanıcıya gönderilen orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

• Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örn.: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

• İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

• Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. (Örn : hafıza kartları, bilgisayar donanım ve yazılım ürünleri, kulaklık, kılıf vs. )

• İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da Yurtiçi Kargo ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti göndericiye aittir.


NasılÜye Olabilirim?

Üyelik Çok Kolay ve Kazançlı!

Sitemizden alışveriş yapabilmekve üyelerine özel uygulamalarından faydalanabilmek için sitemize üyeolmalısınız. Üye olabilmek için www.applekutusu.com 'a girmeniz ve ana sayfada sağ üsttebulunan "Üye Girişi" linkine tıkladıktan sonra açılan pencerede"yeni üyelik" linkine tıklamanız ve ilgili bilgileri doldurmanızyeterli olacaktır. Ayrıca sosyal medya hesaplarınız ile giriş yapmakisterseniz; yine "Üye Girişi" alanından Facebook ve Google logolarınatıklayarak üyeliğiniz ile sitemize giriş yapabilirsiniz.

Üyelik esnasında sizden alınan ceptelefonu, mail adresi gibi bilgiler alıverişleriniz hakkındaki tüm bilgilerisizinle paylaşacağımız irtibat bilgileri olacağı için yanlış bilgigirilmediğinden emin olunuz.

www.applekutusu.com 'a üye olan herkese ilk alışverişinde 2200Amp Power Bank hediye!


Eğerüyelik şifrenizi unuttuysanız;

Ana sayfamızda "Üye Girişi "linkimizi tıklamanız ve açılan alanda bulunan " Şifremi Unuttum "linkine tıklayınız ve üyelik e-posta adresinizi yazıp " Parolamı Hatırlat" butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Şifreniz mail adresinizegönderilecektir.

 

12 AYA VARAN TAKSİT İMKANI